Lepenie fólií na sklo

Pri lepení fólie na sklo vám odporúčame riadiť sa týmto návodom.

materiál transparentnej fólie

Materiál fólie na sklo

Transparentné fólie na sklo  sú špeciálne fólie vyrobené a upravené pre aplikáciu na sklo. Fólia je vyrobená z priehľadných a čiastočne priehľadných materiálov, ktorá chráni sklo pred rozbitím a nepriehľadnosťou. Na spodnej časti je nanesená vrstva lepidla s vysokou lepivosťou pre sklenené povrchy. Spodnú vrstvu tvorí podkladový papier a na ňom je na zadnej strane vytlačená mriežka v cm.
 

Použitie

Špeciálne samolepiace fólie na sklo sa vyrábajú na ochranu skla voči rozbitiu a priehľadnosti.
 

Podklad

Základnou zásadou pri lepení musí byť povrch nesavý a hladký. Aplikovať transparentnú fóliu môžeme na sklo, sklené povrchy, zrkadlá a iné priesvitné nesavé povrchy.
 

Množstvo (Info o rozmeroch)nákupte si ľubovoľnú dĺžku

Fólie sa vyrábajú v šírke 45 cm | 67,5 cm | 90 cm. Návin celej rolky je 15 m.

Zákazník si v našom eshope DIMEX môže zakúpiť fóliu aj na metre. Preto je dobré si pred nákupom správne odmerať presné rozmery a pridať na každú stranu cca 1 cm na prekrytie.

 

Lepidlo

Lepidlo nie je potrebné, pretože samolepiace fólie majú lepidlo už nanesené na vrchnej strane. Fólia na sklo obsahuje vysoko kvalitné lepidlo, ktoré je aktívne v momente odlepenia z podkladového papiera a má vysokú lepivosť.
 
Náradie

univerálny nôž, meter, nožnice, handrička, stierka na hladenie, rozprašovač s vodou viď. náradie.

 

postup pri lepení fólie na sklo

Postup pri lepení fólie na sklo

 
Povrch, na ktorý chceme nalepiť fóliu, musí byť očistený, hladký, odmastený.  Povrch, na ktorý ideme lepiť fóliu navlhčíme vodou. S fóliami na sklo by ste mali pracovať pri izbovej teplote.
 
Odmerajte si plochu, na ktorú budete fóliu lepiť, pridajte na každú stranu cca 0,5 cm, (ktorá sa po nalepení odreže). Na strihanie potrebného rozmeru použite štvorčekové značenie na spodnej strane fólie. Stiahnite niekoľko cm ochranného papiera. Položte odmeraný pruh transparentnej fólie na podklad a pomaly, postupne sťahujte spodný papier. Dbajte na to, aby fólia nebola príliš napnutá. Pri vyhladzovaní fólie postupujte od stredu k okrajom, tak aby sme prebytočnú vodu medzi fóliou a sklom vytlačili. Ak pri vyhladzovaní vznikli bubliny, fóliu môžete odtiahnuť a znovu nalepiť. Dávajte pozor na to, aby sa fólia nenatiahla. Prípadné bubliny prepichnite ihlou. Ak chcete transparentnú fóliu lepiť okraj cez okraj, stanovte si prekrytie asi 3 mm. Po dôkladnom uschnutí fólie okraje orežte podľa pravítka.
 
  návod na lepenie fólie na sklo    návod na lepenie fólie na sklo    návod na lepenie fólie na sklo    návod na lepenie fólie na sklo


Skontrolujte si kvalitu fólie pred napelením

Skontrolujte kvalitu fólie, lepivosť pred nalepením. Ak ste zistili závadu spôsobenú pri výrobe fólie, reklamáciu vám vybavíme pri dodaní celého množstva podľa reklamačných podmienok na eshope dimex.sk. Reklamovať sa dá iba celé množstvo (nerozstrihané).

    návrat hore


            

nákup na dimex.sk

Máte záujem si kúpiť fóliu na sklo?
Kliknite si samolepiace fólie na dimex.sk 

 kúpiť fóliu na sklo

 

____________________________________________________________

Copyright © Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom, bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti DIMEX - SLOVENSKO, s.r.o., je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.

      

Rýchly kontakt

Prostredníctvom nasledujúceho formulára nám môžete zaslať akúkoľvek otázku či pripomienku. Odoslaný text bude doručený na adresu objednavky@dimex.sk.

Meno a priezvisko:
E-mail:*
Tel. číslo:
Váš dotaz:*
Pozn. Ak si želáte aby sme vás kontaktovali telefonicky, uveďte vaše telefónne číslo a zavoláme vám.
Kontrola proti spamu:

captcha Skúsiť iný obrázok

Opíšte prosím text z obrázku:

:
Prevádzkovateľ
Sociálne siete
Doprava
  • sposob doruceni

Platba
  • sposob platby dimex.sk

Ocenenia, certifikáty
Partneri