Bambusové obklady

materiál

Bambus ako materiál

Bambusové obklady na eshope dimex.sk sú zložené z prírodných materiálov, kde základom je 100% bambus. Najväčší svetový zdroj bambusu je  Čína. Bambus je vďaka  svojej jemnej štruktúre veľmi vhodný na dekoratívne účely (napr. podlahy, tapety, steny, nábytok). Už niekoľko storočí sa používa ako alternatíva dreva na rôzne účely.
Bambus poskytuje jednu z vynikajúcich alternatív pre ťažbu a spracovanie dreva, pretože veľmi rýchlo rastie a tvrdne. V období rastu niektoré druhy bambusu vyrastú až o 30 - 50 cm denne. Bambus môže narásť do výšky 15 až 30 metrov s obvodom kmeňa 35 cm a viac.

Použitie obkladu

Bambusové obklady na internetovom obchode dimex.sk môžeme použiť v interiéri ako dekoračný materiál na stenu.
Bambusové obklady sú zložené zo 100% prírodných materiálov. Prírodný materiál povoľuje farebné rozdiely. Bambusové obklady majú povrch 2 krát lakovaný.

Podklad pod bambusový obklad

Stena musí byť suchá, hladká, čistá a zbavená všetkých nečistôt a vyrovnaná od nerovností. Ak podklad pod bambusovým obkladom nie je dostatočne pevný a odpadávajú z neho časti, musíme ich odstrániť.

Lepidlo

Na bambusové obklady môžeme použiť disperzné kontaktné lepidlo pre textilné obklady alebo lepidlo vhodné na lepenie savých povrchov ako napr. steny.

Náradie

Ceruzka, meter, špachtľa, orezávač, plyšový valček, štetka na nanesenie lepidla - viď náradie. Správne zvolené náradie značne uľahčuje prácu pri lepení bambusového obkladu.
 

postup pri lepení obkladu na stenu

Postup pri lepení obkladu na stenu

  1. Kým si pripravíme lepidlo, obklad necháme rozložený na rovnom povrchu
  2. Lepidlo nanášame tapetárskym valčekom alebo štetkou na stenu, na ktorú sme si vyznačili umiestnenie obkladu. Obklad prilepíme a zbytky lepidla ihneď odstránime handričkou.
  3. Ukončovaciu lištu môžeme taktiež prilepiť lepidlom alebo upevniť mechanicky.

Údržba bambusového obkladu

Bambusové obklady môžeme udržiavať vysávačom - odstránime prach, alebo utierame suchou handričkou.

 návrat hore


                

nákup na dimex.sk

Máte záujem si kúpiť bambusové obklady?
Kliknite a pozrite si obklady na dimex.sk 

 kúpiť bambusový obklad

 

____________________________________________________________

Copyright © Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom, bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti DIMEX - SLOVENSKO, s.r.o., je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.

Rýchly kontakt

Prostredníctvom nasledujúceho formulára nám môžete zaslať akúkoľvek otázku či pripomienku. Odoslaný text bude doručený na adresu objednavky@dimex.sk.

Meno a priezvisko:
E-mail:*
Tel. číslo:
Váš dotaz:*
Pozn. Ak si želáte aby sme vás kontaktovali telefonicky, uveďte vaše telefónne číslo a zavoláme vám.
Kontrola proti spamu:

captcha Skúsiť iný obrázok

Opíšte prosím text z obrázku:

:
Prevádzkovateľ
Sociálne siete
Doprava
  • sposob doruceni

Platba
  • sposob platby dimex.sk

Ocenenia, certifikáty
Partneri